تبلیغات
صیاد دلها - اتاق‌های گاز افراطیون اروپایی در انتظار مسلمانان / دست دولت‌های غربی در جنایت علیه مسلمانان
صیاد دلها
سال اقتصاد و فرهنگ
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM

برخوردهای دوگانه دستگاه قضایی غرب با افراطی‌گری

اتاق‌های گاز افراطیون اروپایی در انتظار مسلمانان / دست دولت‌های غربی در جنایت علیه مسلمانان

 

اسلام ستیزی و اسلام هراسی پدیده تازه‌ای در غرب نیست و تقریباً ریشه در تاریخ اروپا و به ویژه جنگ‌های صلیبی دارد. اما جریان‌های جدید اسلام‌ستیزی و اسلام‌هراسی، پروژه‌ای كاملا هدفمند و طراحی‌شده از سوی صهیونیسم بین الملل است كه با بهره گیری از ابزارهای متنوع و تاكتیك‌های پیچیده به صورت پر دامنه‌ای در حال اجراست.

 

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران؛ چند روز قبل اخباری توسط رسانه‌ها مخابره شد مبنی بر اینکه گروه‌های راست‌گرای افراطی اروپا با راه‌اندازی صفحه‌ای در شبکه به اصطلاح اجتماعی فیسبوک با عنوان "مقابله با اسلامی‌سازی اروپا"، شهروندان اروپایی را به قتل مسلمانان دعوت کردند!

این گروه اسلام‌ستیز ضمن پوشش اخبار مربوط به کشتار مسلمانان در نقاط مختلف جهان به‌ ویژه آفریقای مرکزی، از شهروندان اروپا خواست از افراط‌گرایان مسیحی که در حال کشتار پیروان اسلام هستند، الگو بگیرند و هرجا که فردی با مشخصات اسلامی یافتند به قتل برسانند!

در این صفحه علاوه بر توهین به مقدسات اسلامی و مسلمانان، حامیان گروه‌های اسلام‌ستیز از روش‌های اخراج پیروان اسلام از اروپا سخن می‌گویند و درباره قتل آنان گفت‌وگو می‌کنند


 این صفحه اینترنتی در حال حاضر توسط 9 هزار نفر از حامیان گروه‌های نژادپرست مورد بازدید قرار گرفته است و با وجود اینکه گروه‌های اسلامی محتوای نژادپرستانه این صفحه را به فیسبوک گزارش داده‌اند، با این وجود و علی رغم شعارهایی که مدیران این شبکه مجازی در رابطه با جلوگیری از هرگونه رفتار نژاد پرستانه سر می‌دهند، هنوز هیچ اقدامی برای حذف یا انسداد این صفحه صورت نگرفته است!

 


عدم اقدام مسئولین با رویکرد اتخاذ شده توسط گردانندگان و اعضای این صفحه نژادپراستانه و مروج "اسلام هراسی" در حالی اتفاق می‌افتد که چندی پیش نوجوانی به نام "جاستین کارتر" 19 ساله در تگزاس به خاطر نوشتن کامنت‌های توهین‌آمیز در فیس‌بوک به زندان افتاد و دادگاه برای او 8 سال حبس در نظر گرفته شد

"جاستین کارتر"


"جاستین کارتر" پس از اتمام بازی در بازی "لیگ افسانه‌ها"، کامنتی در شبکه‌های اجتماعی گذاشت که موجب شد از زمستان سال گذشته در زندان به سر ببرد.

 

آنچه در این میان بیش از پیش جلب توجه می‌کند رویکردهای دوگانه غرب با موضوعاتی از این دست می‌باشد که از یک طرف با دامن زدن به "اسلام‌هراسی" شهروندانش را نسبت به دین مبین اسلام بدبین می‌سازد و محملی برای گروه‌های نژادپرستانه و ضددین فراهم می‌آورد که تا زنده زنده سوزاندن یک انسان در خیابانپیش می‌رود و واکنش مناسب نسبت به آن صورت نمی‌گیرد، در طرف مقابل اعتراض علیه رفتارهای نژادپرستانه و اقدامات اسلام هراسانه با برخورد مواجه می‌گردد.

اگر چه اسلام ستیزی و اسلام هراسی پدیده تازه‌ای در غرب نیست و تقریباً ریشه در تاریخ اروپا و به ویژه جنگ‌های صلیبی دارد اما جریان‌های جدید اسلام‌ستیزی و اسلام‌هراسی، پروژه‌ای كاملا هدفمند و طراحی‌شده از سوی صهیونیسم بین الملل است كه با بهره گیری از ابزارهای متنوع و تاكتیك‌های پیچیده به صورت پردامنه‌ای در حال اجراست.

 
اسلام ستیزی پدیده نوظهوری در جهان نیست. در واقع اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی از دیرباز در دستور کار استکبار و نظام سلطه جهانی قرار داشته است.

اسلام هراسی یا منفی نمایی‌های غیرعقلانی از اسلام و مسلمانان، ریشه در فراز و فرودهای تاریخی، رویکردهای سیاسی هدایت شده و آسیب‌های ابزارهای معرفت‌شناسانه غرب دارد. با توطئه برنامه‌ریزی شده غرب در طرح ریزی سناریوی حملات 11 سپتامبر 2001 با کمک عامل کلیدی خود یعنی "اسامه بن لادن"،  اسلام هراسی وارد فاز جدید و پیشرفته‌ای شد
.

 امروزه پدیده اسلام گرایی با عناوین مختلف اسلام سیاسی، بنیادگرایی، افراط گرایی و حتی تروریسم و مانند آن در ادبیات غرب یکسان و به یک معنا مورد استفاده قرار می‌گیرد و در گفتمان غربی معمولاً عمل گرایی اسلامی را پدیده‌ای کم و بیش واحد معرفی می‌کنند

چه بر چسب آن "اسلام گرایی" باشد چه اسلام سیاسی یا "بنیادگرایی اسلامی" آن را در مقابل عمل به اسلام به عنوان یک دین از سوی مسلمانان معمولی قرار می‌دهد. نکته قابل توجه در این زمینه وجود نوعی دوگانگی میان اسلام به عنوان دین مسلمانان عادی معقول که برای آنان اسلام مسئله‌ای مربوط به تقوای فردی است، نه تعهد سیاسی که رهبران غربی آن را امری مسلم فرض می‌کنند با اسلام گرایی یا اسلام سیاسی است.

چشم اروپا در برخورد با اکثر پدیده‌ها به نوعی به سوی آمریکاست. با توجه به جو ضد اسلامی حاکم بر آمریکا اروپا نیز نمی‌توانست خود را از این "رفتارهای متمدنانه غربی" به دور نگه دارد. با توجه به شدت گرفتن حملات علیه مسلمانان در اروپا، در ماه آوریل 2012 سازمان عفو بین‌الملل با انتشار گزارشی درباره وضعیت جوامع اسلامی در كشورهای اروپایی تایید كرد كه مسلمانان در بسیاری از كشورهای اروپایی با انواع تبعیض و برخوردهای منفی مواجه هستند.


 

عفو بین‌الملل در گزارش ماه آوریل خود مشخصا به وضعیت مسلمانان در بلژیك، فرانسه، هلند، اسپانیا و سوییس اشاره کرده و موارد متعددی از تبعیض در این كشورها از جمله ممنوعیت حجاب و ساختن اماكن مذهبی توسط مسلمانان را تایید کرد

این گزارش حاکی از آن بود که فرصت‌های شغلی از زنان مسلمانی كه حجاب دارند دریغ می‌شود و دختران مسلمان تنها به دلیل مذهب و اعتقادات خود از حضور در بسیاری از كلاس‌های آموزشی محروم می‌شوند. در مقابل رهبران احزاب سیاسی در اروپا به جای اینكه با رفتارهای تبعیض آمیز و غیرمنصفانه با مسلمانان مقابله كنند؛ اغلب حتی برای به دست آوردن آرای تندروها با آنان همراهی می‌كنند.

رسانه‌ها به گونه‌ای تبلیغ می‌كنند كه تمام تقصیرها به گردن مسلمانان بیافتد. مسلمانان در اروپا با خطرات و تهدیدات بسیار جدی مواجه هستند. تعداد حملاتی كه علیه مسلمانان و مساجد آنان در كشورهای اروپایی صورت می‌گیرد بسیار زیاد است و متاسفانه سیاستمداران غربی نیز در نفرت افكنی علیه مسلمانان دخالت دارند.

تصویری که در ذیل مشاهده می‌کنید مربوط به زن جوانی است که در حال حاضر در بیمارستان شهر "مونپلیه" بستری است. هم‌اتاقی این زن مسلمان که بدون اطلاع وی از او عکس گرفته است این تصویر را در این سایت منتشر کرده و زن مسلمان را که به دعا و راز و نیاز مشغول بوده به باد استهزا گرفته است. اظهارات "Islamophobic" (اسلام هراسانه)که همراه عکس (بدون اطلاع قربانی گرفته شده) و بدون شک استفاده گسترده از این دست صفحات، گرایشات نژادپرستانه و ضد اسلامی مروجان این اندیشه شیطانی را بیش از پیش برملا می‌سازد

 یکی دیگر از پست‌های اعضای این گروه نژادپرست پرده از اهداف شوم و نیت مرگبار آنان برمی‌دارد مربوط به فردی با نام "اریک"  است که به زعم خود از "هیتلر" می‌خواهد، مسلمانان را در اتاق‌های گاز" از بین ببرد.

 


"
اسلام‌هراسی" پدید آمده در اروپا حاصل تحولاتی اعم از تاریخی و مربوط به زمان حال است. آنچه در این میان حائز اهمیت است، عملکردی است که دولت‌ها، گروه‌ها و سازمان‌ها باید در این خصوص اتخاذ کنند تا بتوان از شدت این حوادث کاست و نگرش‌ها را تغییر داد. دولت‌های غربی باید به "ایده چند فرهنگی" وفادار بمانند و آموزش‌های خود را در این مسیر جهت دهند.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


نوع مطلب :
برچسب ها : اسلام، آمریکا، دوگانگی،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 22 دی 1392 :: نویسنده : روشنا
سه شنبه 6 تیر 1396 01:33 ب.ظ
I drop a comment when I like a post on a website or I have
something to valuable to contribute to the conversation. Usually it is caused by the passion displayed in the article I read.
And on this post صیاد دلها - اتاق‌های گاز افراطیون اروپایی در انتظار مسلمانان / دست دولت‌های غربی در جنایت علیه مسلمانان.
I was moved enough to leave a comment ;-) I actually do have a couple of questions for you if it's allright.
Is it just me or do a few of the remarks appear as if they are coming from brain dead visitors?

:-P And, if you are writing at other online sites,
I would like to follow you. Would you make a list every one
of your communal pages like your Facebook page,
twitter feed, or linkedin profile?
سه شنبه 2 خرداد 1396 03:58 ق.ظ
Hmm is anyone else having problems with the images on this blog
loading? I'm trying to find out if its a problem on my end or if it's the blog.
Any suggestions would be greatly appreciated.
چهارشنبه 23 فروردین 1396 01:45 ق.ظ
If you would like to take a good deal from this post then you have to
apply such methods to your won weblog.
جمعه 18 بهمن 1392 12:59 ق.ظ
دیگر نگران فایلهای خود نباشید. همین حالا فایل هایتان را مجانی آپلود کنید!!! لذت یک آپلود راحت با میهن بیت | آپلود نامحدود و دانلود مستقیم. عضویت رایگان | میهن بیت - آپلود رایگان فایل | http://mihanbit.com
یکشنبه 29 دی 1392 11:06 ق.ظ
سلام و عرض ادب حضور شما. اگر مایل باشید، خوشحال خواهیم شد در انجمن شهر نورانی قرآن حضوری فعال داشته باشید. شهر نورانی قرآن محیطی امن و مذهبی با بخش هایی مفید و لازم، همراه با کلاس های آموزشی و پاسخگویی به سؤال های قرآنی و .... در خدمت تمام کاربران فضای مجازی. | http://www.shahrequran.ir/forum.php
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ

وبلاگ پایگاه شهید صیاد شیرازی

بسیج مدرسه عشق و مكتب شاهدان و شهیدان گمنامی است كه پیروانش بر گلدسته های رفیع آن، اذان شهادت و رشادت سر داده اند.
(امام خمینی رحمة الله علیه)
مدیر وبلاگ : روشنا
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :